Krepšelis  

Nėra prekių

Pristatymas 0,00 Lt
Viso 0,00 Lt

Krepšelis Pirkti

Kategorijos

Current Skype Status

1. Apie e-cigaretę

Ekeltroninė cigaretė buvo išrasta 2003 m. Kinijoje farmacininko Hon Lik, o prekyboje pasirodė jau sekančiais metais. Kompanija kurioje jis dirbo (Golden Dragon Holdings) pakeitė savo pavadinimą į Ruyan (pavadinimas kilo iš „atkartoti rūkymą“) ir pradėjo eksportuoti savo gaminius 2005-2006 m.

Elektroninė cigaretė, o trumpiau e-cigaretė tai elektroninis prietaisas bandantis vizualiai (laikoma rankoje, išpučiami garai, traukiant cigaretę užsižiebia diodas jos gale) ir fiziškai (atkartojamas rūkymo veiksmas, jei naudojamas skystis savyje turi nikotino – jis per membranas burnoje ir plaučiuose patenka į Jūsų organizmą) atkartoti tabako rūkymą.

Pagrindinė priežastis rinktis šį rūkymo metodą yra ta, kad e-cigaretė sukuria rūkymo pojūtį be arba su stipriai sumažintu neigiamu poveikiu organizmui susijusiu su tabako rūkymu. Pasaulyje stebimas susirūpinimas, kad šis mažesnį neigiama poveikį turintis įrenginys savo naujumu ir skonių įvairove gali būti pavojingas vaikams.

E-cigaretės nauda žmonėms šiuo metu intensyviai diskutuojama tarp skirtingų sveikatos organizacijų ir mokslininkų. Įstatymai reguliuojantis prekybą šiomis cigaretėmis, jų papildais ir skysčiais yra skirtingi atskirose šalyse.

 

2. E-cigaretės sandara

Nors e-cigaretės pasižymis didele įvairove, paprastai jas sudaro trys pagrindinės dalys: dalis dedama į burną – kartridžas (dar vadinamas filtru ar papildu), kaitinimo elementas (atomizatorius) ir baterija (akumuliatorius). Kai kuriuose modeliuose kiekvienas kartridžas turi savo atomizatorių (angl. cartomizer).

Schema

 

2.1 Dalis dedama į burną - skysčio kapsulė

Kartridžas tai mažas plastikinis konteineris (panašus į įprastinės sigaretės filtrą) su skylute pabaigoje. Paprastai jame yra sintetinio pluošto kuris sulaiko jame esanti skystį nuo ištekėjimo. Konteineris pagamintas taip, kad išgauti garai kiaurai konteinerį galėtų pasiekti naudotojo burną. Skysčiui katridže pasibaigus naudotojas paprastai gali jį papildyti skysčiu arba naudoti nauja užpildyta gamykloje.

 

2.2 Kaitinimo elementas – atomizatorius

Atomizatoriaus funkcija yra garinti skystį, kad jis galėtų būti įkvėptas. Atomizatorius turi plaušelius, kurie laikui bėgant „sudega“ ir atomizatorius turi būti keičiamas.

 

2.3 Baterija ir elektronika

Tai paprastai didžiausia e-cigaretės dalis, turinti oro judėjimo daviklį, kuris įjungia cigaretę kai naudotojas traukia orą. Yra modeliai ir su mechaniniu mygtuku. Baterijos gale paprastai būna lemputė (diodas), kuris užsižiebia kuomet e-cigaretė traukiama, kraunasi elektros tinkle (baterijai pasikrovus lemputė užgęsta). Lemputė mirksi kuomet e-cigaretė baigia išsikrauti.

Baterijos įkrovimui gali būti naudojami įvairūs įkrovėjai: sieninis, mašininis arba USB juntgimi. Kai kurie gamintojai siūlo ir specialią dėžutę, kurioje e-cigaretė gali būti įkraunama iš didesnės talpos akumuliatoriaus.

 

2.4 Skysčiai

Skysčiai iš kurių gaunami garai būna parduodami atskirai. Pagal nikotino kiekį skystyje jie ženklinami:

  • whigh (24-36mg/ml),
  • high (16-18mg/ml),
  • medium (10-14mg/ml),
  • low (6-8mg/ml) ir
  • be nikotino (0mg/ml).

Tačiau didžiausia įvairovė renkantis skystį yra skoniuose. Populiaresni iš jų: tobacco, menthol, marlboro, camel, chocolate, vanilla, coffe, redbull ir t.t.

Skystį sudaro skonio medžiagos, propilen glikolis (PG) ir augalinis glicerinas (VG) arba polietilen glikolis 400 (PEG 400). Visi trys yra įprastiniai maisto priedai turintys E ženklinimą. PG nuo 1950-ųjų naudojamas kaip sudedamoji dalis (drėkiklis) inhaliatoriuose nuo astmos, maisto papilduose, vitaminuose, kosmetikoje, dirbtinių dūmų gavimui klubuose ir koncertuose, įprastinėse cigaretėse ir daugelyje kitų mūsų kasdienoje sutinkamų gaminių. Amerikos Maisto ir Vaistų Administracija (FDA) propileno glikolį yra įtraukusi saugių junginių sarašą (GRAS).

 

3. Rinkos Pasaulyje

 

3.1 Amerika

Elektroninė cigaretė yra legali Amerikoje, tačiau atskirose valstijose yra ir draudimo atvejų. Maisto ir Vastų Administracija (FDA) 2010 m. pralaimėjo kovą teisme norėdama priskirti šį gaminį kaip medicininį ir apriboti jo prekybą. 2010 m. rugsėjo mėn. FDA pareiškė, kad imsis reguliuoti prekybą e-cigaretėmis, nes jose yra narkotinė medžiaga (nikotinas). 2010 m. gruodžio 7d. teismo sprendimu buvo atmestas FDA pareiškimas ir leista toliau laisvai prekiauti e-cigaretėmis. Nuo 2011 m. balandžio 25 d. FDA šį gaminį traktuoja kaip atitikmenį kitiems tabako gaminiams ir rimtesnių ribojimų prekybai netaiko.

Iki 2006 m. e-cigaretės buvo sunkiai prieinamos, tačiau dabar yra keletas milijonų žmonių rūkančių elektronines cigaretes ir jų skaičius didėja dešimtimis tūkstančių kas savaite.

 

3.2 Europa

E-cigaretė į Europą atkeliavo 2006 m. balandžio mėnesį, kuomet „RUYAN“ jas oficialiai pristatė Overseas Promotion konferencijoje kuri vyko Austrijoje. 2007 m. Reuters apsilankė STB RUYAN įmonėje Beijinge – reportažas sukėlė didelį susidomėjimą šia technologija viešojoje ervėje.

Danijoje, Danijos Medicinos Agentūra nikotino turinčias e-cigaretes priskyrė prie medicininių priemonių. Dėl šios priežasties, norint pardavinėti e-cigaretes šioje šalyje reikalingas leidimas. Ta pati agentūra patvirtino, kad e-cigaretės be nikotino nėra medicininė priemonė ir prekyba jomis neturėtų būti draudžiama. Nors Kopenhagos oro uoste e-cigarečių rūkymas neuždraustas, Scandinavian Airlines kompanija uždraudė jų naudojimą skrydžių metu.

Suomijoje e-cigaretės be nikotino gali būti pardavinėjamos. Nikotino turinčių kartridžų pardavinėjimas šiuo metu uždraustas, nes nikotinas laikomas narkotine medžiaga ir prekyba jo turinčiais gaminiais turi gauti leidimą. Tuo tarpu Suomijos valdžios institucijos nusprendė, kad kartridžai kuriuose nikotino koncentracija mažesnė nei 10 mg/ml gali buti legaliai įsivežami ir naudojami savo reikmėms.

Latvijoje Sveikatos Apsaugos Ministerija įspėjo, kad e-cigarečių naudojimas gali pakenkti širdies ir kraujagyslių, kepenų ir inkstų sistemų veiklai, tačiau jos išlieka legaliomis ir yra pardavinėjamos internetu vyresniems nei 18 metų.

Olandijoje e-cigarečių naudojimas ir pardavinėjimas yra legalus, draudžiama tik jų reklama.

Norvegijoje e-cigaretes savo reikmėms galima atsivežti tik iš kitos šalies esančios Europos Ekonominėje Zonoje.

Švedijoje, kaip ir Danijoje, Norvegijoje bei Suomijoje prekyba e-cigaretėmis be nikotino yra legali, o nikotino turinčių kartridžų prekyba sustabdyta laukiant leidimo ES teisės aktuose.

Anglijoje e-cigarečių naudojimas ir prekyba yra legali. Jos parduodamos daugelyje užeigų, leidžiama rūkyti uždarose patalpose.

 

3.3 Kinija

Elektroninės cigaretės, kurių sudėtyje yra nikotino, yra traktuojamos kaip medicininė prekė ir turi būti užregistruotos prieš parduodant. Turėjimas ar prekyba neregistruotomis e-cigaretėmis, kaip ir kitomis medicininėmis priemonėmis, yra draudžiama.

Šaltinis: http://www.tco.gov.hk/textonly/english/infostation/infostation_ec.html

 

Suprantantiems anglų kalbą siūlome pažiūrėti šiuos reportažus:

Electric Cigarette: Smoking Everywhere E Cigarette on ABC News WFAA-TV Channel 8

Fox News E-Cigarette Report

Electronic Cigarette Ban FDA New Report

Wink News Coverage on E-Cig Dilema

BBC news report - bad news for e-cig users?

Electronic Cigarette Review

Katherine Heigl smokes Electronic Cigarette on Letterman

 

Keletas straipsnių apie elektronines cigaretes:

 

2013-07-23: Ar elektroninės cigaretės kenkia plaučiams?

2013-07-10: PSO: nėra iki galo ištirtos elektroninių cigarečių vartojimo pasekmės

2013-05-14: Elektroninės cigaretės: europarlamentarai siūlo ne drausti, bet reguliuoti

2013-05-13: Jungtinėje Karalystėje elektroninės cigaretės taps vaistais

2013-01-23: Elektronines cigaretes Briuselis išgrūs į vaistines

2012-03-18: Netikros cigaretės: ar jos išties nekelia pavojaus?

2012-03-01: Elektroninės cigaretės – miegantis vulkanas?

2011-05-06: Elektroninių cigarečių platintojai: valstybė neturėtų kištis į privatų vartotojo gyvenimą.

2011-05-04: Specialistai: reklaminiai elektroninių cigarečių šūkiai – melas.

2010-01-20: Susirūpinta elektroninių cigarečių saugumu.

Europos Komisijos [EC] rekomendacijos šalims narėms: ORIENTATION NOTE ELECTRONIC CIGARETTES AND THE EC LEGISLATION. 2008

"Electronic cigarettes as a harm reduction strategy for tobacco control: A step forward or a repeat of past mistakes?". Journal of Public Health Policy. Retrieved 18 December 2010.

Electronic cigarettes (e-cigarettes) as potential tobacco harm reduction products: Results of an online survey of e-cigarette users. University of Alberta, School of Public Healt. Karyn Heavner, 2009.

FDA (4 May 2009). "Evaluation of e-cigarettes"Food and Drug Administration (US) -center for drug evaluation and research. Retrieved 4 May 2009.

"Evidence suggests e-cigs safer than cigarettes, researcher claims". Physorg.com. Retrieved 18 December 2010.

"E- ciggies much safer than real ones: Study". Sify.com. Retrieved 18 December 2010.

Siegel, Michael (9 December 2010).

Heavner, Dunworth, Bergen, Nissen, Phillips (26 November 2009). "Results of an online survey of e-cigarette users"Tobacco Harm Reduction (University of Alberta). Retrieved 1 February 2010.


KAIP IŠSIRINKTI ELEKTRONINĘ CIGARETĘ?

Visų pirma turite nuspręsti, ar šis prietaisas savo išvaizda ir naudojimo paprastumu turi būti panašus į įprastinę cigaretę, ar išvaizda nesvarbi, o svarbios techninės charakteristikos. Turėkite omenyje, kad mažesnis modelis turės mažesnės talpos bateriją (ne taip svarbu, jei išsirinkote modelį su įkraunamu pakeliu), ją teks dažniau įkrauti. Mažųjų modelių skysčio kapsulių pildymas irgi šiek tiek sudėtingesnis. Taigi, kuo skiriasi šioje elektroninėje parduotuvėje siūlomi modeliai? Pradėkime nuo paprasčiausio, tačiau kokybiško modeliuko:


superSuper e-cigarette

Tai itin mažas modeliukas, baterijos talpa 180 mAh. Tokios talpos baterijos pakanka vidutiniškai 10 parūkymų, bet jei nuo elektros šaltinių toli nepabėgate tai ne bėda. Baterijai išsikrovus ims mirksėti gale esantis šviesos diodas. Skysčio kapsulę pildyti reikės vidutiniškai kas 15 parūkymų. Skysčio kapsulių talpa nenusileidžia didesniems modeliams. Kiekviena kapsulė turi integruotą kaitiklį todėl modelio eksplotacija itin nebrangi, kaitikliai patikimi, o išpučiamas garas savo gausa atstoja įprastines cigaretes.

 

 

scoo mini

SCOO mini

Nuo prieš tai minėto modeliuko šis pagrinde skiriasi didesnės talpos baterija 280 mAh. Šios baterijos turėtų pakakti 15 parūkymų. Skysčio kapsulės taipogi su integruotais kaitikliais, bet pildymas šiek tiek paprastesnis dėl nuimamo guminio dangtelio kapsulės gale. Galima rinktis elektroninės cigaretės spalvą: balta baterija su oranžinėm kapsulėm, arba juoda baterija su juodom kapsulėm. Komplekte yra metalinė dėžutė, kurioje e-cigaretė idealiai telpa todėl nebarška ir apsaugo nuo sulaužymo.

 

 

scoo medium

SCOO medium

Tokia pati elektroninė cigaretė, skiriasi tik komplektacija. Rinkinyje 2 baterijos, todėl vienai išsikrovus galėsite naudoti kitą bateriją, o pirmąją tuo metu įkrauti. Visas rinkinys tvirtame metalizuotame portsigar'e.

 

 

 

 

 

scoo

SCOO

Didysis SCOO komplektas. Rinkinyje 2 baterijos, 10 skysčio kapsulių, USB ir sieninis įkrovikliai bei odinis maišelis. Visas rinkinys solidžioje dėžutėje.

 

 

 

 

 

 

pcc slim

Vogue PCC Slim

Rinkinyje esančios elektroninės cigaretės pačios ploniausios ir lengviausios. Itin elegantiškai atrodo moters rankose. Baterijos talpa tik 90 mAh, tačiau tai ne bėda, nes rinkinyje yra įkraunamas pakelis. Jo pagalba e-cigaretės bateriją įkrausite kur bebūtumėte. Galima pasirinkti iš trijų spalvų: žalia su stilizuotomis baltomis gėlytėmis, visiškai juoda arba balta. Nepaisant mažų išmatavimų skysčio kapsulės su integruotais kaitikliais sukuria garą, savo gausa nenusileidžiantį didesniems modeliams.

 

 

 

vogue pcc

Vogue PCC

Baterijų talpa 180 mAh, tad jos storesnės už aukščiau aprašyto "Slim" modelio. Storesnis ir įkrovimo pakelis, taipogi jis turi LCD ekranėlį, kuriame matome pakelio (PCC) baterijos likutį. Galima rinktis juodos arba baltos spalvos e-cigaretes.

 

 

 

 

 

vogue pcc-e

Vogue PCC-E

Elektroninės cigaretės identiškos aukščiau aprašytam rinkiniui, skiriasi tik įkrovimo dėžutė. Šiame rinkinyje e-cigaretės kraunamos ne pakelyje, bet portsigar'e. Skonio reikalas kuri dėžutė arčiau širdies, nes jų techninės charakteristikos identiškos.

 

 

 

 

 

ego-t

VOG eGo-T

Tai jau visai kitokia elektroninė cigaretė, ji žymiai didesnė, su mygtuku. Baterijos talpa 900 mAh, ji turi tris keičiamus voltažus, kurių pagalba galima pasirinkti priimtiniausią garo kiekį. Skysčio kapsulės ir kaitiklis atskiri - patogu naudojant skirtingus skysčius, tereikia įstatyti kitą kapsulę ir gauname kitą skonį. Skysčio kapsulės pildomos itin paprastai, gale esantis dangtelis atsiveria tad skystis pilamas tiesiai iš buteliuko.

 

 

 

VOG eGo-W miniego-w mini

Naujesnis modelis už eGo-T. Esminis skirtumas - patobulintas kaitklis. Skysčio kapsulė ir kaitiklis sujungti į krūvą. Kaitiklis itin patikimas, pildomas iš specialaus buteliuko su adata, tiesa, labiau įgudus yra galimybė skysčiu pasipildyti ir nenaudojant adatinio buteliuko. El. cigaretės nenaudojant galima uždengti metaliniu dangteliu. Baterija identiška prieš tai aprašytam modeliui - 900 mAh su keičiamu voltažu.

 

 
 

ego-w

VOG eGo-W

Elektroninė cigaretė tokia pati kaip aukščiau aprašyta, skiriasi rinkinio komplektacija. Tai pilnas rinkinys su 2 baterijom, 2 kaitikliais, USB ir sieniniu įkrovikliais bei dailia viso rinkinio dėžute. 2 baterijų privalumas - vieną naudojame kol kita kraunasi...

 

 

 

 

 

ego-k

VOG eGo-K v3

Naujesnis modelis už eGo-W. Ir vėl pasikeitė tik kaitiklis. Trečios kartos CE4 kaitiklis (dar vadinamas CE4v3, CE4+ ir netgi CE5) yra pilnai išardomas, todėl lengvai prižiūrimas, o sugedus užtenka pakeisti tik kaitinimo galvutę (viena atsarginė yra rinkinyje) - todėl eksplotacija itin nebrangi. Garas itin tirštas, pildymas labai patogus tiesiai iš buteliuko. Tiesa, būtų idealu, jei nenaudojamas kaitiklis būtų vertikaliai.

 

 

 

VOGO E.TVOGO E.T

Vogo E.T tai dar vienas Vogue firmos gaminys, turintis rekordinės talpos bateriją (5000mAh). Šią bateriją galėsite naudoti ne tik elektroninės cigaretės rūkymui, bet ir mobilios įrangos įkrovimui. Be galo patogu daug keliaujantiems!

 

 

 

 

 

Komentaras

Mokantys anglų kalbą skaitmeninėje ervėje gali rasti milžiniškus kiekius informacijos apie elektronines cigaretes, jų saugumo tyrimus, naudotojų apklausas ir įvairių šalių teisinę bazę šiuo klausimu.

Perskaičius šimtus puslapių pasisakančių už ir prieš supranti, kad tik pats gali įvertinti kiek jūsų perskaityta informacija buvo objektyvi. Tik jums teks nuspresti ir kurią cigaretę imti į rankas: ar mums visiems taip gerai pažįstamą tabako suktinukę, kuri yra visuotinai pripažintas nuodas, bet kažkodėl parduodamas ant kievieno kampo, ar kažkokį elektroninį, keistą ir visai romantikos nesukeliantį prietaisą, kuris institucijų taip inirtingai stumiamas iš pardavimo ir tik teismų keliu vis dar prasiskinana kelią iki jūsų.

 

Klausiate, ar e-cigaretė kenkia sveikatai?

Manau, taip, bet esu įsitikinęs, kad žymiai mažiau nei įprastinės.

Klausiate, kurias rūkau aš?

Neberūkau jokių.

Saulius